O nas

Stajnia Duet

Marta z małą Adą i Lordem
Marta z Adą i Lordem

Stajnia Duet powstała w 2016r. Zlokalizowana jest na terenie malowniczej Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w pobliżu Żarek, Myszkowa, Zawiercia oraz zamków w Mirowie i Bobolicach. Jest spełnieniem naszych marzeń o posiadaniu własnej stajni- została stworzona z pasji a nie na podstawie biznesplanów.

Naszym celem jest stworzenie miejsca, w którym panuje prawdziwie rodzinna atmosfera, umożliwiająca relaks wśród tych pięknych zwierząt, a jednocześnie stajni, w której można poznać sportową stronę jeździectwa i nauczyć się prawdziwej komunikacji z końmi.

Instruktor

Marta w damskim siodle na Satysfakcji
Marta i Satysfakcja na Mistrzostwach Śląska w Damskim Siodle
fot. A. Marcińska

Instruktorka/trenerka jest ciągle startującą zawodniczką, stale podnoszącą swoje umiejętności w dyscyplinie ujeżdżenia oraz skoków przez przeszkody, nastawioną na pozytywne metody treningu oparte na współpracy. Startowała także w zawodach ujeżdżeniowych w damskim siodle.

Posiada doświadczenie w pracy z końmi "po przejściach" z problemami behawioralnymi oraz z jeźdźcami w różnym wieku na różnym stopniu zaawansowania.

Nawiązuje świetny kontakt z maluchami, pracuje z dziećmi już od 3-go roku życia.
Z całą pewnością na treningach spotkają się Państwo z bardzo indywidualnym podejściem do swoich problemów oraz z ogromną cierpliwością i wyrozumiałością.

Konie

Lord i Cyntia na pastwisku
Lord i Cyntia na pastwisku

Nasze konie są w stałym treningu, dzięki czemu są bezpieczne oraz przygotowane do szkolenia początkujących jeźdźców, aktualnie do poziomu klasy P/N w ujeżdżeniu i L w skokach.

Całymi dniami chodzą po pastwiskach, co sprawia, że są zrelaksowane i chętne do współpracy. Ich dobro jest tutaj najważniejsze.

Oprócz koni teren stajni zamieszkują zabawne kózki, kury, króliki, kotki oraz zwariowane psiaki.

Wyposażenie

Cyntia w boksie
Cyntia w stajni

Konie mieszkają w drewnianej stajni angielskiej, w przestronnych, codziennie sprzątanych boksach. Karmione paszą treściwą są trzy razy dziennie. Posiadają stały dostęp do trawy na pastwiskach oraz do siana w boksach i zimą na wybiegu.

Treningi prowadzone są na pełnowymiarowym czworoboku lub na lonżowniku wyposażonym w oświetlenie.

Osoby towarzyszące jeźdźcom mogą obserwować treningi na ławeczce przy maneżu lub poczekać w budynku pijąc herbatkę i korzystając z darmowego WiFi.